O nás

 

Ako to všetko začalo?

… sme veľmi radi, že ste zavítali do "Sveta Bedničiek", predovšetkým Vám vopred ďakujeme za Vašu podporu a už teraz sa na vás všetkých tešíme :))

Náš príbeh

Sme dedinskí chlapci, zvyknutí na potraviny dopestované na našich záhradách, každý rok na jeseň poriadne porýľovať... aby si cez zimu pôda oddýchla a bola pripravená na ďalší rok. Je veľmi veľa možností akým spôsobom robiť veci tak, aby boli dobré a pritom pomáhali a robili ľudí šťastnými. My sme si vybrali Svet Bedničiek. Pre nás je to spôsob, akým sa dá vyjadriť láska k prírode a hodnotám, ktoré sa pomaly začali vytrácať zo života ľudí. Služba je niečo, čo berieme za sväté. Snažíme sa pomáhať tým, ktorí ešte nehodili "motyku" za chrbát, aby neprestávali s prácou, ktorú tak milujú a robia ju nadovšetko dobre. A sme tu aj pre Vás milí Bedníčkári, pretože vy ste tí, ktorí sú súčasťou Sveta Bedničiek.

svet bedničiek zakladatelia príbeh

 

 

Inšpirácia z Prahy

Inšpiráciou nás poháňal Svět Bedýnek, ktorého tvorcami sú Janka a Petr z Prahy, veľmi super ľudia:)

Ich služba je založená najmä na osobnom a kamarátskom prístupe ku každému zákazníkovi. Videli sme, že to funguje, a to na seba nedalo dlho čakať. Sme prvou franšízou Světa Bedýnek na Slovensku a pevne veríme, že našim priateľom z Čiech a farmárom budeme prinášať radosť a Vám milí Bedničkári okrem iného "Kúsok Slovenska priamo na Váš stôl".

svet bedynek

 

Dlhodobý cieľ

Našim cieľom je dostať sa k jadru a k podstate produktov v oblasti lokálneho stravovania. Pozreli sme sa preto do minulosti. Ako sa stravovali naši predkovia? Predovšetkým z toho, čo mali v danom období vo svojom okolí a čo im ponúkla príroda. Vo Svete Bedničiek sa tieto hodnoty snažíme za pomoci lokálnych pestovateľov, farmárov a prvovýrobcov opäť oživiť a navrátiť tak skutočný význam stravovaniu.

"Veď prečo nerobiť veci prirodzene?"

Prepojením farmárov a prvovýrobcov priamo s vami, túto prirodzenosť dosiahneme. Vy si zvolíte objednávku (produkty), ktorú vám doručíme až domov, čím sa kolobeh stravovania uzavrie.

Úplne nový svet, v ktorom spoznáte kvalitu jedla ako od priateľov, jeho chuť, vôňu, dozviete sa o farmároch a výrobcoch, ktorí tvoria toto unikátne jedlo, je tu len pre vás. Spoznáte tak samotnú dušu jedla. To je filozofia Bedničkárov. To sme my!

Misia Sveta Bedničiek = dlhodobá udržateľnosť

Okrem už spomínanej obnovy základných pilierov stravovania prepojením prvovýrobcov a spotrebiteľov existujú aj ďalšie významné body, ktoré pravdepodobne tiež vnímate. Tým je dlhodobá udržateľnosť, environmentálne aspekty stravy, stravovania a všeobecný rozvoj nášho okolia, a tým aj spoločnosti ako takej.

Nielen vy máte prospech z debničkového predaja, ale práve vďaka vám farmári vo vašich regiónoch napredujú a ich pokrok sa spätne nepriamo prejavuje aj na vašom blahu. Práve toto je dlhodobá udržateľnosť. Neustále sa tak rozvíjame a máme možnosť podporovať nové projekty, farmárov a komunitu. Čím väčšiu komunitu vytvoríme, tým lepšou spoločnosťou sa staneme.

 

svet bedniciek ciel poslanie

Veľmi Vám ďakujeme. 

Andrej, Peter a celý tím Sveta Bedničiek